Vydavatelství BARON - "PÍŚNIČKY PRO DVĚ RUČIČKY, pro klavír, klávesy a melodické hudební nástroje"

Kniha - "PÍŚNIČKY PRO DVĚ RUČIČKY, pro klavír, klávesy a melodické hudební nástroje"

Notová publikace „Písničky pro dvě ručičky“ vznikla na základě dlouholeté praxe učitelky hry na klavír (klávesy) a je určena pro začínající malé klavíristy. Seznámí je se základy klavírní hry prostřednictvím lidových písní, které mají šikorou popularitu a tradiční původ. Děti si jistě oblíbí i veselé barevné ilustrace, které každou píseň charakterizují.

Známé lidové melodie jsou ve sbírce uspořádány tak, aby umožnily postupný rozvoj klavírní hry od dvoutónového popěvku až po hraní devíti prsty. Děti se seznámí s prvními notami v houslovém i basovém klíči zároveň a zvládnou tak hraní jednoduchých melodií rozdělených do pravé a levé ruky, čímž se docílí vyrovnané hry obou rukou.

Součástí každé písně je i originální klavírní doprovod, který dokresluje její náladu a charakter. Díky QR kódům je možné shlédnout na YouTube nebo webové stránce www.ulozto.cz názorná videa. Melodie lidových písniček lze zahrát i na ozvučné trubice Boomwhackers (díky barevnému rozlišení not) nebo i na xylofon a další melodické hudební nástroje.

.
Autor: Mgr. Lea Pecháčková

Vydavatelství BARON - www.vydavatelstvi-baron.cz - v roce 2023